Pół miliona postów na Forum na Ostrowiecnr1.pl

Na „Ostrowieckim Forum” padł pewien rekord. Forumowicze napisali ponad pół miliona postów.

Forum istnieje od lutego 2007 roku, a więc 6 lat.

Poniższy wykres pokazuje sumę wszystkich postów na koniec każdego roku (rok 2013 do 2013-02-23).

Obrazek

Nagły przyrost postów rozpoczął się w 2011 roku. Mimo że minęły już prawie 2 lata od tego momentu, to mogę tylko przypuszczać, że do tego nagłego wzrostu przyczyniły się ulepszenia wprowadzone na przełomie 2010 i 2011 roku:

 • weryfikacja postów (mogła sprawdzić się prognoza, o której pisałem we wpisie dotyczącym weryfikacji postów: „(…) zwolni się przestrzeń dla Forumowiczów, którzy piszą zgodnie z Zasadami Forum i którzy chcą utrzymywać pozytywny klimat (…).”);
 • nowy sposób wyświetlania wątków (zmiana wyglądu na lepszy, wygodniejszy i mniej zawodny zazwyczaj przyciąga nowych odbiorców);
 • rozwiązania techniczne, dzięki którym wątki z Forum zaczęły się częściej pojawiać w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek (wyszukiwarki to bardzo częste źródło odwiedzin wielu stron internetowych);
 • Forum zaczęło działać szybciej (szybka strona  jest chętniej używana niż powolna).

Oczywiście rozwoju i wzrostu znaczenia Forum nie byłoby bez Forumowiczów i Czytelników Forum. Mam na myśli zwłaszcza grupę pasjonatów, którzy w początkowych 2-3 latach z wielkim zaangażowaniem rozkręcali Forum (niektórzy z nich wypowiadają się na Forum do dziś).

Powstaje pytanie: czy to już kres możliwości, po którym nastąpi załamanie? Nie można niczego wykluczyć, ale mam wrażenie, że ilość postów mogłaby wzrosnąć do 2-3 milionów za ok. 3 lata przy równoczesnym wzroście jakości. Konieczne byłoby jednak wprowadzenie odpowiednich rozwiązań. Mimo że rozwiązania te mam zaprojektowane, to na ich wdrożenie niestety nie mam czasu i funduszy. Ale może znajdę ;-] .

Reklamy

Tagi: , , ,

Komentarze 23 to “Pół miliona postów na Forum na Ostrowiecnr1.pl”

 1. kost Says:

  Cóż podkreślam,że mimo tylu postów większość to zwykły spam.Pisanie dla pisania,a weryfikacja i moderacja nie spełnia należytej funkcji.Działa z automatu i po jednym/Twoim zdaniem nie zgodnym z regulaminem poście następuje automatyczna blokada innych postów .Albo jest tak ,że jeden wchodzi by następny został zablokowany w czasie dość krótkim,a więc nie weryfikujący przez Twoje przeczytanie ,a z automatu,a post taki nie łamie zasad.To samo dotyczy postów powtarzających się w kółko typu gdzie po co sądzicie itp.Moim zdaniem jest to wynikiem tego ,że posty i wątki nie sa pogrupowane tematycznie.I dotarcie do jakiegoś tematu prowadzi do wertowania całego forum,co moim zdaniem wkurza przeglądającego forum i daje upust w napisaniu nie tego co by chciał a wręcz negatywnie komuś odpowie.Tak więc po raz kolejny tą formę moderacji jak i wielo-tematowości w jednej zwartej grupie wątków neguję.

 2. kost Says:

  ten wchodzi

  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/ostrowieckie-forum-stalo-sie-nudne/
  by ten po paru minutach został zablokowany – gdzie tu logika?
  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/po-lawinowo-zadluza-polske/#post-15

 3. webmaster Says:

  Okropna moderacja. Moderator nie ma pojęcia co to „wtrącenie” czy metafora. Post od razu ląduje w koszu, bo nie w temacie. Amatorka, ale ludzie się kurczowo trzymają z braku alternatywy.

 4. sdali Says:

  pół miliona postów piękny wynik. ilość jest tak duża że wg mnie nie da się już przejrzeć wszystkich wątków. mnie najbardziej brakuje miejsca, w którym byłby kalendarz przyszłych wydarzeń kulturalnych, sportowych, dla dzieci itp.
  pozdro

 5. Lucyferus Says:

  kiedy będą PW ?

 6. kost Says:

  obudź się bo posty wiszą po kilkadziesiąt godzin w „moderacji”

 7. Człowiek z NETI Says:

  40% to moje tematy, od jakiegoś czasu zakładam nowe tematy z różnych ip netii możecie mi dziękować lub nie ale przyjdzie taki dzień gdy wasza popularność zmaleje a to dlatego że chcę aby powstała lepsza witryna.

 8. Pismen Says:

  Kiedy forum zacznie normalnie funkcjonowac

 9. Wojciech Krajewski Says:

  Forum zacznie funkcjonować normalnie, kiedy użytkownicy zaczną przestrzegać Zasad Forum.

 10. kost Says:

  Witam Wojtek.
  Jako,że ostatni pojawiło się kilka krytycznych wątków o prowadzeniu i moderowaniu forum/moja opinie znasz też jest niezbyt przychylna/,mam w związku z tym nowy pomysł-propozycję,jeśli to jest technicznie wykonalne na portalu.Otóż nigdzie nie spotkałem się z takim typem forum,by było prowadzone dwa równolegle.Jedno jak dotychczas dla wszystkich,a drugie bardziej komercyjne tyko dla zalogowanych z potwierdzonym adresem – może na początek wszystkich zalogowanych .Było by to alternatywą dla bardziej ambitnych wpisów a także nowością wśród for.Co ty na to?Moim zdaniem jest to fajny pomysł i jakaś nowa zmiana na stronie,która dawno nie była usprawniana

 11. kost Says:

  i co i nic nawet ci sie odpowiedzieć nie chce ….

 12. kost Says:

  całkowity brak zainteresowania ….nie ładnie,ze nawet nie raczysz odpowiedzieć na zapytania.

 13. H. Sienkiewicz Says:

  Żenujący poziom moderacji. Bardzo żenujący. Ludzie tu siedzą z braku alternatywy.

 14. Gość Says:

  A moderacja jak była tak jest poniżej krytyki. Jedyne i jednocześnie najgorsze forum w mieście. Wstyd!

 15. Wojciech Krajewski Says:

  Jak to się mówi – lepiej późno niż wcale, więc odpisuję: dziękuję za wszystkie propozycje. Jednak szanse na realizację są niewielkie ze względu na to, że strona nie przynosi takich zysków, aby możliwy był jej rozwój większy niż minimalny. Niestety. Ale ja wciąż wierzę, że duży rozwój strony kiedyś nastąpi. Wbrew pozorom potencjał jest i mimo, że wielu wieszczyło jej koniec wielokrotnie (wielu jej końca doczekać się nie może), to jednak już od osiemnaście lat strona istnieje, a jej oglądalność rośnie. Mam dziesiątki (jak nie więcej) konkretnych pomysłów na jej rozwój – pomysłów z korzyścią dla mieszkańców Ostrowca – ale tak jak wspomniałem są zbyt małe zyski, aby te pomysły zrealizować.

 16. wykluczony Says:

  Właścicielu wyjąśnij mi dlaczego moje posty są blokowane,kiedy nie łamią regulaminu ,jak chcesz pan to wycofam się z pisania na tym forum

 17. Wykluczony Says:

  Dlaczergo te komentarze,posty nie ukazały się na pańskim portalu Odtrowiecnr1
  Oj,”JohnyCash” dobrze manipulujesz Twoja odpowiedź w Zblokowanych istniee ale moje już nie całkowicie znikły.Nie będę ich powielał tylko wycyłał do właściciela forum i na jego Blog
  Treść posta czasowo wyłączonego z wyświetlania jest niedostępna.
  Ten post został czasowo wyłączony z wyświetlania. Zostanie przywrócony do wyświetlania, jeśli jest zgodny z Zasadami Forum. Kiedy post zostanie przywrócony do wyświetlania?
  Dziś, 15:57
  Zgłoś

  Jest fachurą bo jego SKOK Stefczyka ma się dobrze,mało tego ludzie mają pracę ,firma się rozwija ,klientów przybywa a to że dobrze zarabia powinno iść na plus firmy. Inne Skoki wyjaśniał ,że zgłaszał nieprawidłowości do BFG ,a to że inne SKOKI są współnikami ludzi organów kontrolnych a także mają parasol rozciągnięty przez rządzących to spytaj ich .On dokonał prawidłowej oceny a że przez zaniechanie władz,kontroli doszło do nadużyć. Dlaczego on ma odpowiadać. Są ci co brali tą fforsę ,niech prokuratura ich ściga?
  Treść posta czasowo wyłączonego z wyświetlania jest niedostępna.
  Ten post został czasowo wyłączony z wyświetlania. Zostanie przywrócony do wyświetlania, jeśli jest zgodny z Zasadami Forum. Kiedy post zostanie przywrócony do wyświetlania?
  Dziś, 13:18

  Marsz w Obronie Demokracji, Edukacji i Wolnych Mediów – Ostrowiec, 18.04.2015
  „Senator PiS Grzegorz Bierecki dobrze wyszedł na kłopotach SKOK. Majątek wart kilkadziesiąt milionów złotych z fundacjikontrolującej kasy kredytowe popłynął do spółki polityka.”
  Chodzi o Spółdzielczy Instytut Naukowy, założony w 2010 roku przez braci Biereckich i Adama Jedlińskiego. Fundacja na rzecz Polskich Związków Kredytowych, kontrolująca w 2010 roku 75 proc. udziałów w Krajowej SKOK, została zlikwidowana, a jejmajątek trafił do SIN. Sprawą zainteresowała się Komisja Nadzoru Finansowego, która powiadomiła o tym premier Ewę Kopacz, marszałka Senatu oraz szefów CBA i ABW. Dokument ten przedstawił w ostatnim wydaniu tygodnik „Wprost”.
  Fundacja na rzecz Polskich Związków Kredytowych w 2010 roku miała na swoim koncie ponad 77 milionów złotych. Kiedy została zlikwidowana, jej majątek przejął Spółdzielczy Instytut Naukowy. Na tym jednak nie koniec, bo już w sierpniu 2011 roku SIN został przekształcony w spółkę, w której najwięcej udziałów objął Grzegorz Bierecki, a mniejsze pakiety – jego brat oraz Adam Jedliński. Od tego momentu SIN staje się żyłą złota. Właściciele spółki systematycznie wyprowadzają z niejpieniądze, wypłacając sobie na przykład dywidendy. Senator Bierecki w 2010 roku wykazał 6,5 miliona złotych dochodu,w 2012 było to już około 9 milionów złotych – twierdzi „Gazeta Wyborcza”.
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/484920,senator-pis-grzegorz-bierecki-i-miliony-z-fundacji-ktora-kontrolowala-skok.html
  No fachura z niego jest…
  JohnyCash
  Dziś, 14:19
  A czy postępowanie pana Biereckiego nie było zgodne z prawem ,dlaczego prokuratura nie wystąpiła z zabraniem mu immunitetu Senatorskiego i go nie wsadziła do pierdla? Dziś jest jednym z najbogatszych ludzi Polski,na pewno swoimi pieniędzmi nie będzie wspierał obcego kapitału masz przykłady z Kasy Stefczyka.
  Treść posta czasowo wyłączonego z wyświetlania jest niedostępna.
  Ten post został czasowo wyłączony z wyświetlania. Zostanie przywrócony do wyświetlania, jeśli jest zgodny z Zasadami Forum. Kiedy post zostanie przywrócony do wyświetlania?
  Dziś, 15:07

 18. Wojciech Krajewski Says:

  Odpowiedź znajdzie Pan na stronie z Pomocą Forum pod adresem http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/pomoc/. Poniżej cytat z ww. strony:

  Napisałem post i został on czasowo wyłączony z wyświetlania. Kiedy zostanie przywrócony do wyświetlania?
  Post może zostać czasowo wyłączony z wyświetlania, gdy zgłoszeń dokona odpowiednia ilość uprawnionych użytkowników. Również moderator może wyłączyć czasowo z wyświetlania wszystkie oczekujące na weryfikację posty tego autora, który bardzo często łamie Zasady Forum. Treść posta czasowo wyłączonego z wyświetlania jest niedostępna. Post może zostać przywrócony do wyświetlania w ciągu kilku minut, godzin, dni od jego czasowego wyłączenia lub nigdy – zwłaszcza, gdy autor posta bardzo często łamie Zasady Forum.

  Autor postów, które Pan wkleił, bardzo często łamie Zasady Forum i stąd – tak jak napisane jest w Pomocy Forum – posty tego autora mogą nigdy nie zostać przywrócone do wyświetlania z czasowego ich wyłączenia. Czasowe wyłączenie – w przypadku powyższych postów – nie jest związane z ich treścią/zawartością, tylko z tym, że autor tych postów bardzo często łamie Zasady Forum. Innymi słowy: nie jest to blokada treści, tylko autora – ze względu na to, że bardzo często łamie Zasady Forum.

 19. Wykluczony Says:

  Naprawde pan się dorobisz sprawy za nieprzestrzeganie prawa i regulaminu tego forum?

  Podaj pan powód blo0kowania
  Marsz w Obronie Demokracji, Edukacji i Wolnych Mediów – Ostrowiec, 18.04.2015

  Marsz w OBRONIE DEMOKRACJI,EDUKACJI i WOLNYCH MEDIÓW się odbył.Około 120 osób zwoleników i sympatyków,członków PiS przeszło ulicami miasta Ostrowiec Św. Policja i Straż miejska nas nie biła ,pięknie nas eskortowała za co jesteśmy im wdzięczni! Zainteresowanie małe ,choć gapiów po drodze dużo ,pozdrawiających nas dzieci,w oknach,balkonach zaciekawieni kto organizatorem marsz oklaski dla przechodzących patryiotów – śmię śmiało krzyczeć na głos ,że to patrioci tam szli starsi ludzie,którym towarzyszyła młodzież z parti PiS. Byłem tam uczestniczyłem niosąc baner i cieszyłem się z tego,że znów poczułem powiew wolności w Marszu. Niech będzie nawet nas garstka ,ale nikt nie zabierze już nam Wolności do wyrażania swoich poglądów. Uczmy się Demokracji ,bo brak aktywności społecznej powoduje bezkarność władz-likwidacja szkół,zabór lasów….nepotyzm. Następnym razem gdy Obywatele zrozumią ,że o swoje trzeba się ,upominać ,walczyć przyjdzie więcej patryjotów.A dziś jedyną siłą która może nas do tego zmobilizować jest PiS. Tak oto mam prawo krzyczeć wyrażać swoje uczucia: Niech żyje Wolność i Demokracja?

 20. Wykluczony Says:

  Szanowny panie właścicielu naprawdę założe panu sprawe z powództwa cywilnego i karnego o nieprzestrzeganie prawa konstytucji a także regulaminu własnego forum ,każde moje zażalenie pisane do pana lub na portal zmusza pana do interwencji czy post jest zgodny z regulaminem jeśli nie jest zgodny ma pan rację a jeśli został przez osoby postronne internautów zablokowany a pan o tym wie,bo są składane zażalenia do tego o tym wątku przez poszkodrwanego a pan nie interwenuje to spytaj się pan swojego adwokata czy mam podstawy pana podać do sądu pański portal jest ogólnospołecznym społecznościowym portalem i nie masz pan prawa blokować zgodnych z regulaminem postów jęsli byś pan byłby nawet papieżem lub I sekretarzem forum prawo obowiązuje i pana jesli osoby ,które uważają się za pokrzydzone moimi uwagami od tego są Sądy a nie ograniczanie przez pana wypowiedzi. Masz pan już przykład z Mirkiem 24 o jego gwałcie Sąd ściagnął dokumenty o jego wyroku za gwałt. Teraz gdybanie czy spółdzielcy przed jego wyborem mieli prawo wiedzieć że był karany z Art zbrodni.Jeszcze raz proszę pana o przeanalizowanie moich wpisów ,jeśli piszę krytycznie to osobach publicznych a przy tym podaje dladzego tak uważam.
  .Prezydenci ,radni,stowarzyszenia,fundacje, zakłady są jednostkami publicznymi a taką osobą jest też Mirek 24 pełniący funkcję przewodniczącego RN.SM Krzemionki i p.o prezesa S.M Krzemionki wszystko co jest związane ze spółdzielnią i jego osobą powiązana ze spółdzielnią mamprawo pisać ,to samo stwierdził pan Mirek 24 przed Sądem mówiąc ,że jest osobą publiczna.
  Proszę jeszcze raz pana o przeanalizowanie pańskiego postępowania na forum.

 21. wykluczony Says:

  Dziękuje panie, właścicielu portalu następne spotkanie w Sądzie, dowiemy się kto łamie prawo?

 22. Wykluczony Says:

  Jednak nie zmądrzeliście?

 23. Wykluczony Says:

  Dałem panu jeszcze jedną szansę ,nim się spotkamy w Sądzie pan w roli oskarżonego ,który łamie Polską Konstytucję.Tu mało istotne że broni pan się regulaminem Spytaj się pan swojego prawnika przecież istnieją emeile skierowane do pana i portalu o interwencje w sprawie zablokowanych postów.Pan łamiesz naszą konstytucję i jesteś Sędzią w sprawie forum .Zadaj pan sobie pytanie to po co istnieją Sądy ,prokuratury ,artykuły prawne o zniesławieniu ,oszczerstwie, Dobrach Osobistych ,Ochronie Danych osobowych…e.t.c Kiedy w wszystkich wpisach jesteś pan Sędzią. Który uważa że jedną opgję możno zwalczac forum ogólnospołecznym ,ja i tak bedę pomału się pakował na konkurencyjne forum „ostrowczanie.pl”mam komu kaśę napedzać nie musze panu kontrowersyjnymi postami .Czołem panie Krajewski.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: