Forum: sprawdzanie wątków i postów, czy są zgodne z Zasadami Forum, przed ich wyświetleniem w zwykłym widoku

Dziś – 21 marca 2011 – na forach Miaston została wprowadzona ulepszona weryfikacja dodawanych wątków i postów. Część Forumowiczów zauważy, że po dodaniu wątku/posta będzie pojawiać się od czasu do czasu komunikat o tym, że wątek/post oczekuje na sprawdzenie, czy jest zgodny z Zasadami Forum (zob. rysunki poniżej).

Czytelnicy Forum będą mogli wyświetlić posty, które oczekują na sprawdzenie, czy są zgodne z Zasadami Forum. Umożliwiać to będzie link w dolnej części wątku (zob. rysunek poniżej).

Minusy:

 • Część Forumowiczów może zrezygnować z wypowiadania się na Forum, ponieważ mogą zniechęcić się oczekiwaniem na sprawdzenie ich wątków/postów pod kątem zgodności z Zasadami Forum.
 • Czasami czas oczekiwania na sprawdzenie, a więc i oczekiwanie na wyświetlenie wątku/posta w zwykłym widoku, może się wydłużać.

Plusy:

 • Tylko wybrana grupa wątków/postów będzie przekazywana do sprawdzenia przed wyświetleniem na Forum w zwykłym widoku. Pozostałe wątki/posty, w większości te napisane przez logujących się Forumowiczów, od razu będą wyświetlane w zwykłym widoku. Tak więc, ponieważ tylko wybrana grupa wątków/postów będzie sprawdzana, czasami może zdarzyć się, że wątek/post sprzeczny z Zasadami Forum zostanie wyświetlony w zwykłym widoku – wówczas Czytelnik Forum może taki wątek/post zgłosić jako sprzeczny z Zasadami Forum – tak jak do tej pory – klikając link „Zgłoś” przy poście.
 • Duża grupa wątków/postów sprzecznych z Zasadami Forum nigdy nie wyświetli się na Forum w zwykłym widoku. Posty takie od razu przejdą z widoku postów oczekujących na sprawdzenie, czy są zgodne z Zasadami Forum do widoku postów wyłączonych z wyświetlania ze względu na sprzeczność z Zasadami Forum.
 • Przewiduję, że zwolni się przestrzeń dla Forumowiczów, którzy piszą zgodnie z Zasadami Forum i którzy chcą utrzymywać pozytywny klimat na portalach Miaston.

Podsumowując: wprawdzie ilość i długość rozmów może się zmniejszyć, to jednak atmosfera na forach Miaston powinna się polepszyć, a możliwość prowadzenia ciekawych dyskusji zwiększyć. I wszystkim Forumowiczom życzę takiego scenariusza :] .

PS. Warto wspomnieć, że forum Ostrowca ma już ponad 4 lata. Dziękuję wszystkim Forumowiczom i Czytelnikom, którzy przyczyniają się do rozwoju tego forum.

Reklamy

Tagi: , , ,

Komentarze 53 to “Forum: sprawdzanie wątków i postów, czy są zgodne z Zasadami Forum, przed ich wyświetleniem w zwykłym widoku”

 1. kost Says:

  Uważam,że dla zarejestrowanych i potwierdzonych nicków weryfikowanie i czekanie nie powinno być,czeka się na posta który jest zgodny z zasadami regulaminu.Natomiast powinieneś bardziej rygorystycznie podchodzić do weryfikacji nowo zakładanych wątków o niskim stopniu intelektualnym oraz kolejnych o podobnym temacie.

 2. Wojciech Krajewski Says:

  Kost, dziękuję za opinię.
  Nowo zakładane wątki są częściowo weryfikowane, ale rzeczywiście mimo tego czasem pojawi się wątek, który wielu osobom się nie podoba. Trudno tutaj znaleźć złoty środek, który zadowoli wszystkich.
  Weryfikacja postów – są rzeczywiście, oprócz dobrych, również złe strony tego rozwiązania – piszę o nich we wpisie na blogu. Może pojawią się w przyszłości lepsze rozwiązania, ale to czas pokaże kiedy i czy na pewno.

 3. kost Says:

  ponawiam to co napisałem.Usuwasz wątki i posty tobie wygodne nie kierując się jakakolwiek zasadą.Zostawiasz tematy i wątki tego samego tematu n p o zabójstwie w Zodiaku już chyba ze 4 ich jest.Rozwiązanie ,które zastosowałeś nie jest dobre bo trzeba czasem długo czekać by post ukazał się a inny dość błahy wstawiany jest od razu.

  Uważam,że dla zarejestrowanych i potwierdzonych nicków weryfikowanie i czekanie nie powinno być,czeka się na posta który jest zgodny z zasadami regulaminu.Natomiast powinieneś bardziej rygorystycznie podchodzić do weryfikacji nowo zakładanych wątków o niskim stopniu intelektualnym oraz kolejnych o podobnym temacie.

 4. Wojciech Krajewski Says:

  Kost, o oczekiwaniu na zweryfikowanie posta pisałem tutaj na blogu jako o minusie wprowadzonego rozwiązania („Czasami czas oczekiwania na sprawdzenie, a więc i oczekiwanie na wyświetlenie wątku/posta w zwykłym widoku, może się wydłużać.”). Posty/wątki bardzo wielu Forumowiczów nie są wcale weryfikowane – dotyczy to Forumowiczów, którzy piszą zgodnie z Zasadami Forum.
  Wyłączanie postów/wątków – są wyłączane, kiedy są sprzeczne z Zasadami Forum.

 5. kost Says:

  wnioskuję ,ze z tobą nie da się porozumieć.Trudno rób sobie jak chcesz

 6. Wojciech Krajewski Says:

  Kost, na jakiej podstawie tak wnioskujesz?

 7. kost Says:

  ponieważ nic nie robisz by ulepszyć forum jest taki bałagań a tym moderowaniem nic nie zyskałeś a tylko bardziej utrudniłeś.Usuwasz bądź nie dopuszczasz odpowiedzi wcale nie muszące być nie zgodne r regulaminem.Zostawiasz wątki o niskim stopniu intelektualnym idąc na „masówkę” /wątki o tym samym temacie/.Pisałem o pogrupowaniu tematów/nic nie zrobiłeś/.Nie mówiąc już o rejestracji i logowaniu et cetera et cetera….Może się mylę..tak jak napisałem rób jak chcesz moja opinia jest negatywna o aktualnym poziomie strony na dzień dzisiejszy.

 8. Wojciech Krajewski Says:

  Kost, odbieram Twoje uwagi tak:
  – weryfikacja postów (oczekiwanie na zatwierdzenie) utrudniło korzystanie z Forum – zgadzam się, ale nie było innego wyjścia;
  – uważasz, że wyłączane są posty, które są zgodne z Zasadami Forum – nie zgadzam się – możliwe, że problem leży w interpretacji Zasad Forum, które nie są zero-jedynkowe;
  – niektóre wątki powinny być wyłączane z wyświetlania ze względu na „niski poziom intelektualny” – podaj definicję takiego rodzaju wątków i kilka linków do takich wątków, wtedy będę się mógł do tego odnieść;
  – wątki powinny być grupowane – raczej będzie trudno to osiągnąć, ale opracowywuję teraz pewien sposób grupowania, jednak nie w oparciu o temat wątku;
  – za dużo wątków o tym samym temacie – rzeczywiście to jest pewnego rodzaju problem, ale jeśli temat żywo interesuje Forumowiczów, wtedy zakładają dużo wątków na ten temat – tak było właśnie w przypadku kilku wątków na http://www.ostrowiecnr1.pl dotyczących baru Zodiak, o czym pisałeś;
  – coś jest nie tak z rejestracją i logowaniem – nie zgadzam się – system rejestracji i logowania zaprojektowany jest dobrze i funkcjonuje dobrze.

 9. kost Says:

  niski stopień intelektualny-np
  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/pola-czy-maja/
  nie można napisać dla dziewczynki: inny napisze jakie Basia czy Kasia jeszcze inny Jola czy Ola
  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/tesco-3/
  ….nawet nie skomentuje…co powiesz jak ja bym dodał…Biedronka,Lidl,o tej samej treści…spam czy głupotą byś to nazwał
  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/bank-spoldzielczy-2/…..itp

  o weryfikacji i czekaniu pisałem dla zalogowanych nie powinno być

  ten sam temat powinien być przez ciebie usunięty lub wątek /post przeniesiony do tego już wcześniej założonego wątku

  i logowanie oraz rejestracja nie raz pisałem jeden adres jeden login przez link zwrotny emailem a tak jeden zakłada kilka loginów jest ta możliwość.
  to mnie się nie podoba i o tym pisałem ci od dawna.
  Dalej co z tym zrobisz twoja sprawa…

 10. Wojciech Krajewski Says:

  Wątki, do których linki podałeś – masz prawo uznać, że mają „niski stopień intelektualny”.
  Jedni lubią zapytać o różne sprawy osobiście/telefonicznie znajomego czy pracownika jakiejś firmy, a inni użyją do tego celu forum internetowego, bo to nowy kanał komunikacji dostępny od paru lat. Poza tym, jeśli ktoś zada pytanie, które na pierwszy rzut oka wydaje się niejasne i mało interesujące, to późniejsza dyskusja, która się wywiązuje, ewoluuje i może być bardzo interesująca i tak się często dzieje.

  Weryfikacja postów logujących się Forumowiczów – jeśli logujący się Forumowicz pisze posty zgodne z Zasadami Forum, wówczas jego posty są weryfikowane sporadycznie (nawet można powiedzieć, że niemal wcale). Więc tutaj nie ma żadnego problemu dla logujących się Forumowiczów piszących zgodnie z Zasadami Forum.

  Rejestracja – jest tak, że jest jeden adres e-mail dla jednego loginu. Nie można zarejestrować kilku loginów z tym samym adresem e-mail. Natomiast to, że ktoś potwierdził adres e-mail, nie oznacza jeszcze, że będzie pisać na Forum zgodnie z Zasadami Forum, dlatego potwierdzenie adresu e-mail nie powinno z automatu umożliwiać pisania postów/wątków bez weryfikacji.

 11. kost Says:

  widzę,że nie dogadamy się….no comment z mojej strony.Rób sobie jak chcesz.

 12. kost Says:

  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/doladowania-telefonow-na-karte-z-allegro/

  dlaczego czeka?

 13. evik Says:

  Drogi Adminie….
  no to już są jakieś jaja jak babcie kocham…
  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/Chat-KOCJUSZ-i-juz/s54/?pabz=1
  Ileż można czekać na weryfikację wpisu? Dlaczego wpisy ze stałych nicków też czekają w nieskończoność?
  Masakra jakaś.

 14. Wojciech Krajewski Says:

  Evik, jeśli ktoś pisze ze stałego nicku zgodnie z Zasadami Forum nie czeka ani chwili. Pozostałe osoby godzą się na oczekiwanie – pisząc bez zalogowania lub sprzecznie z Zasadami Forum. Podgląd wątku (np. taki, do którego link podałaś) jest właśnie po to, aby sprawdzić, czy pojawiły się w danym wątku nowe niezweryfikowane posty. Dostęp do niezweryfikowanych postów nie może być zbyt prosty. Dlaczego? Odpowiedź: wystarczy przypomnieć, jak było na Forum ok. 3 miesiące temu i wcześniej – zanim została wprowadzona weryfikacja postów/wątków. Być może z czasem pojawi się lepsze rozwiązanie dla sytuacji takich, jak miały miejsce ok. 3 miesiące temu i wcześniej.

 15. kost Says:

  A ten to co co tu jest niezgodne z regulaminem….ale ale ty wiesz najlepiej

  Odp.: Polna 3a i wszystko na prąd…

  gość GG zapomniałeś o energii pośredniej i możesz wierzyć lub nie ale tak jak już napisałem kaloryfery mam zakręcone..te z których rozliczane jest co.Zapominasz o telewizorze ,włączanym gazie do gotowania.Ja się zgadzam,że w indywidualnym budynku tego się nie osiągnie.Ale wiem,ze ceny są porównywalne u tego co ma wszystko na prąd/prywatny domek/ i moje ,
  Ten post oczekuje na weryfikację (m.in. sprawdzenie, czy jest zgodny z Zasadami Forum). Czytelnicy Forum mogą na razie nie mieć dostępu do tego posta.
  kost@
  Dziś, 04:22
  Zgłoś

 16. Wojciech Krajewski Says:

  Kost, taka sytuacja oznacza, że napisałeś ostatnio minimum 1 post sprzeczny z Zasadami Forum. Posty logujących się Forumowiczów, którzy piszą zgodnie z Zasadami Forum, nie są weryfikowane.

 17. kost Says:

  szkoda sobie język strzępić bo zawsze masz wymówki dosłownie ci napiszę olewam to i będę od dziś pisał tak jak mi się podoba a ty możesz sobie kasowac lub nie ale wiedz odpisuje tak jak to wynika z postu na który odpowiadam a także na prowokacyjne wpisy będe odpowiadam tak samo

 18. Kwiatek89 Says:

  hehehehe, po weryfikacji maila nie musiałem czekać na weryfikację posta. Wystarczy, że raz skrytykowałem moderatora i już moje posty są weryfikowane. Człowieku, zastanów się co robisz, bo wpuszczasz na stronę pytania o kanapkę przed snem (gdzie od błędów bolą oczy) a odpowiedzi w poważnych wątkach czekają godzinami na weryfikację. Uważałem to forum za coś fajnego, ale niestety – słabo to wygląda.

 19. Wojciech Krajewski Says:

  Czy ma Pan na myśli Pana post „A gdzie jest moderator, który przepuścił taką rzadką kupę?”? Jeśli tak, to jest to post nienawiązujący (zupełnie) do tematu „Kolacja” i dlatego został wyłączony z wyświetlania. Pisze Pan także o odpowiedziach w poważnych wątkach. Czy chodzi o Pana odpowiedzi „Musi z kotem skonsultować.” i „LISTY SRISTY!!! SMOLEŃSK KURWA!!” w wątku „Listy PiS do sejmu”?

  Czas oczekiwania wynosi od 1 minuty do rzeczywiście nawet kilku godzin. Niestety na razie tych jednominutowych oczekiwań nie przybędzie.

 20. Kwiatek89 Says:

  No to zagiął mnie Pan tutaj. Ale pragnę zauważyć, że więcej takich wybryków się już nie dopuszczam. A i dziś nie musiałem czekać na weryfikację – może przypadkowo?
  Pozdrawiam

 21. korek Says:

  dlaczego post o charakterze prywatnym nie został usunięty
  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/olka-piwnik/

 22. Wojciech Krajewski Says:

  Wątek nie został wyłączony z wyświetlania, ponieważ jest zgodny z Zasadami Forum.

 23. korek Says:

  w Poście wyjawia się fakty z prywatnego życia konkretnej osoby (np. choroba, życie rodzinne, niepubliczne miejsce pracy);

  czy to nie jest punkt z regulaminu a Ola Piwnik to nie prywatna osoba

 24. Wojciech Krajewski Says:

  Jeśli wątek zawiera prawdziwe informacje, to ta osoba nie żyje, więc ten punkt tutaj nie ma zastosowania.

 25. korek Says:

  a ja wiem ,ze żyje a ty nie masz pewności

 26. Wojciech Krajewski Says:

  I co w związku z tym?
  PS Znamy się, abyśmy byli na „ty”?

 27. kost Says:

  czy post o treści ludziska nie nakręcajcie się -to spam i troll jakich wiele ok 95 % na tym forum jest złamaniem regulaminu….. opanuj się z tymi głupimi usuwaniami postów usuwaj te co są naprawe debilne o których nie raz ci pisałem

 28. Wojciech Krajewski Says:

  Tak, taki post jest sprzeczny z Zasadami Forum.

 29. kost Says:

  śmieszny jesteś….i te twoje zasady

 30. Wojciech Krajewski Says:

  Którą zasadę byś wyrzucił lub zmienił?

 31. kost Says:

  uzasadnij czym złamałem regulamin…napisałem prawdę bo większość to spam i trolowanie…/a w regulaminie zaznaczyłeś idziemy na jakość nie na ilość/ dużo błędnych decyzji podejmujesz wypuszczasz naprawdę wątki i posty o niskim stopniu intelektualnym idziesz na masówkę nie jakość forum.Moim zdaniem jeśli już to przebuduj strukturę forum pogrupuj tematy ponieważ mętlik przysparza tego ,że wielu pisze po to by pisać co mu przyjdzie na myśl,powtarzają w koło te same tematy takie jest moje zdanie,co zrobisz twoja sprawa…

 32. Wojciech Krajewski Says:

  Uzasadnienie powinno być przy poście w widoku wraz z postami sprzecznymi z Zasadami Forum.

  Poniżej wklejam 50 najnowszych wątków na ostrowiecnr1.pl. Który według Ciebie jest o „niskim stopniu intelektualnym”? Nie licząc „Uwaga Pułanki! Zboczeniec!”, bo ten już wiadomo, że uważasz za taki.

  * Gaz obronny – gdzie kupić?
  * Składanowski Piotr na wiceprezydenta
  * Drukowanie z pendrive’a
  * Policyjni inwalidzi pod starostwem
  * Gdzie wykonam dystanse kół z aluminium?
  * Wysokość czynszu – SM Hutnik
  * Pedagogika – WSBiP
  * Panorama Firm – czy ktoś tam wchodzi?
  * Działalność zwieszona a reklamowanie jej
  * Piaskowanie felg stalowych – okolice ul. Długiej
  * Religia wynocha ze szkoły!
  * Lokal Venus (imprezy)
  * Uważajcie w Tesco. (Cena na półce, cena przy kasie)
  * Zdjęcia lotnicze miasta
  * Karma dla psa
  * Słoneczna Weranda – godziny otwarcia
  * Wymiana membran w parowniku – instalacja gazowa
  * Wysłanie faksu w Ostrowcu
  * Dotacje dziś – ktoś coś wie?
  * Odbiór dowodu rejestracyjnego – nie osobiście
  * Impreza – Ostrowiec
  * Uwaga Pułanki! Zboczeniec!
  * Komis samochodowy (powybijane szyby w autach)
  * Schronisko dla zwierząt
  * Logopeda dla dorosłych
  * Urodzinki dla malucha – w Puchatku czy w Kleksie?
  * Podobno zabito dziś sklepową w Ostrowcu.
  * Roznoszenie ulotek Tesco
  * Autokar do Rzymu
  * Co jest w Ostrowcu na światowym poziomie?
  * Salon fryzjerski Karal
  * Wycena nieruchomości
  * Kurs na prawo jazdy
  * Czy ktoś lubi pieski? (Oddam za darmo)
  * Nawet woda zdrożeje…
  * Umowa zlecenie – pytanie
  * Dobry klej
  * Dziwne zawory kaloryferów w SM Krzemionki
  * Szwajcaria Bałtowska – wyciąg krzesełkowy
  * Czym nas zaskoczy w drugiej kadencji PO?
  * Krav maga
  * Sztuki walki
  * Opinie o Kleksie
  * Nauka szwedzkiego w Ostrowcu.
  * Legal Air nurek
  * W jaką reklamę zainwestować?
  * Problem z dźwiękiem, gdy oglądam filmik na YouTube
  * Dentysta – A. Jakubowska-Sieradzka
  * Gracze Cod 4
  * Kurs wykańczania wnętrz

 33. kost Says:

  * Gaz obronny – gdzie kupić?
  Wysokość czynszu – SM Hutnik
  * Lokal Venus (imprezy)
  * Słoneczna Weranda – godziny otwarcia
  * Schronisko dla zwierząt
  * Kurs na prawo jazdy
  * Dentysta – A. Jakubowska-Sieradzka
  * Dobry klej
  * Urodzinki dla malucha – w Puchatku czy w Kleksie?
  * Impreza – Ostrowiec
  powtarzające się w kółko tematy

 34. kost Says:

  koniec dyskutowania z tobą wiesz lepiej –

 35. Wojciech Krajewski Says:

  Powtarzające się nie oznacza – jak to mówisz – „o niskim stopniu intelektualnym”.

  Poza tym proszę Cię kost nie wypowiadaj się w do mnie w sposób: „śmieszny jesteś” albo „koniec dyskutowania z tobą”. OK?

 36. kost Says:

  a to niby dlaczego,czy coś w tym złego ubliżyłem-to przepraszam „pana”

 37. Wojciech Krajewski Says:

  Dlaczego? Dlatego, że to delikatnie mówiąc nieuprzejme, tak samo jak sarkazm z „panem”.

 38. kost Says:

  obrazalski-ja też od dziś Dla ciebie PAN córkę mam starszą od ciebie

 39. Wojciech Krajewski Says:

  I też do niej mówisz „śmieszna jesteś” albo „koniec dyskutowania z tobą”?

 40. kost Says:

  Tak proszę „pana”

 41. Wojciech Krajewski Says:

  Poważnie pytam. Bez powielonego sarkazmu odpowiedz.

 42. kost Says:

  jeśli zajdzie taka potrzeba-nic tu dziwnego i obrażalskiego nie ma zwykła wymiana zdań

 43. Wojciech Krajewski Says:

  OK. Taki masz styl rozmowy.

 44. kost Says:

  no

 45. kost Says:

  Odp.: skąd inernet stacjonarny w Ostrowcu?

  ja mam 24 Mb z vectry nie ma znaczenia rejon zamieszkania dla vecktry co do szybkości zależy tylko czy dany rejon jest okablowany przez operatora i podpisanie odpowiedniej umowy co do pakietów.Pronuje przejść się do biura vektry.Netia nie da więcej jak 4 Mb zostaje Neostrada i wspomniane blokowe
  Ten post oczekuje na weryfikację (m.in. sprawdzenie, czy jest zgodny z Zasadami Forum). Czytelnicy Forum mogą na razie nie
  mieć dostępu do tego posta. Dlaczego post oczekuje na weryfikację?
  kost@
  Dziś, 04:35
  Zgłoś
  Odpowiedz
  Dlaczego czeka ?

  A ten wcześniejszy wszedł…………..pomyśl nad tą moderacją nie obraź się ale ciągle się ośmieszasz
  Odp.: ZLOT 2011 grudzień

  jako pierwszy mówię -nie

  pragnę przypomnieć

  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/II-Zlot-Stronowiczow-grudzien-2008/s3/

  dalej

  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/Zjazd-stronowiczow-we-wrzesniu/s15/

  Kocjusz sama zapewniałaś -nigdy

  sparzyłem się raz ,choć muszę przyznać wtedy było fajnie,atmosfera tamtego okresu na forum ,czacie teraz -bagno nie da się naprawić.Ktoś chciał to zepsuć-ja tego nie będę naprawiał/

  Kocjusz chcesz organizuj ja się do tego nie przykładam.Nie zabraniam Wam-wasza wola-mnie na pewno nie będzie.
  kost@
  Dziś, 04:12
  Zgłoś
  Odpowiedz

 46. Wojciech Krajewski Says:

  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/pomoc/#dlaczego-post-oczekuje-na-weryfikacje

 47. kost Says:

  nie ma co z tobą dyskutować i sobie nerwy psuć

 48. kost Says:

  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/co-tak-smierdzi-w-ostrowieckim-pup/
  bardzo intelektualny wątek.brawo,żę jeszcze wisi

 49. kost Says:

  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/uslugi-erotyczne/
  ten też super

 50. kost Says:

  usuwasz prawdę…

 51. kost Says:

  http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/watek/lysa-matka-leny-powie-mi-ktos-wiecej-o-tej-kobiecie/

  wątek o bardzo wysokim poziomie intelektualnym – nie ma co

 52. Lou Says:

  Kurcze, niewiadomo,jak się do Was zwracać. Przyjmę formę „Ty”, przepraszam, jeśli urażam ;)
  Kost – nie zgodzę się z Tobą w wielu kwestiach. Primo – jestem przeciw grupowaniu tematów. Wchodzę wieczorem i sprawdzam sobie dzisiejsze jeno posty, to dla mnie wygodniejsze rozwiązanie niż na innych forach. Secundo – tematy. Temat „o niskim poziomie intelektualnym” umrze śmiercią naturalną. Jeśli nie umiera, znaczy kogoś interesuje. To jest forum wielotematyczne, nie możesz od każdego wymagać polotu i intelektu.
  Zgadzam się natomiast z negowaniem weryfikacji postów zalogowanych użytkowników. Utrudnia to kożystanie z forum. „Co najmniej jeden post ostatnio niezgodny z regulaminem” to dość nieprecyzyjne kryterium. Post wyłączony z wyświetlania nie zawsze jest sprzeczny z zasadami, wiele zgłoszeń jest klikanych ot tak sobie. Byłbym za zasadą – jeden nick na jeden adres koniecznie potwierdzony. Nie umożliwi to „trollowania”, ale w jakimś stopniu go skomplikuje.

 53. Wojciech Krajewski Says:

  Fakt – nie umiera, znaczy kogoś interesuje.
  Co do weryfikacji osób zalogowanych – może tutaj będzie dało się coś zrobić – tzn. aby osoby z potwierdzonym adresem e-mail były mniej weryfikowane. Ale tak jak napisałeś – to tylko skomplikuje/utrudni możliwość trollowania, ale go nie wyeliminuje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: