XHTML5 na portalach Miaston

Jest mi miło poinformować osoby odwiedzające portale Miaston, że kod naszych stron będzie od teraz generowany w języku HTML5.

Co to oznacza w praktyce?

Do tej pory portale Miaston były generowane w języku HTML4 Transitional i XHTML1 Strict. HTML4 jest mocno przestarzały, archaiczny, nie nadążył za rosnącymi potrzebami internautów. Natomiast XHTML1 jest zbyt skostniały – tworząc w XHTML1 trzeba trzymać się wielu reguł, których i tak później niektóre przeglądarki (szczególnie wciąż popularny Intenrnet Explorer) nie respektują. Wady obu tych języków uniemożliwiają zazwyczaj swobodne tworzenie stron internetowych dla szerokiego grona odbiorców.

W obliczu m.in. ww. problemów organizacja WHATWG zaczęła rozwijać język HTML5. Język ten zyskał w ciągu ostatniego roku gigantyczną popularność zarówno wśród twórców stron internetowych jak i producentów przeglądarek internetowych. Większość przeglądarek internetowych świetnie radzi sobie z tym językiem, dzięki czemu strony pisane w HTML5 są wyświetlane i działają w poprawny sposób u znacznej większości odbiorców.  Język HTML5 będzie zdobywał zapewne coraz większą popularność, ponieważ daje dużo ciekawych narzędzi tworzenia stron internetowych.

Na portalach Miaston będzie wykorzystywanych z czasem coraz więcej narzędzi języka HTML5, aby portale były wygodniejsze, bardziej przyjazne i atrakcyjniejsze dla osób, które je odwiedzają.

Reklamy

Tagi: , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: