Plany na 2010 rok w portalach Miaston

Plany na 2010 rok opiszę bardzo ogólnie. Chcę w ten sposób podsycić apetyt na ulepszenia i pozytywnie Was nimi zaskakiwać.

Mam pomysły na cztery nowe działy na każdym z portali Miaston. Nie chcę zdradzać, jakie to nowe działy i nie chcę też deklarować, że wprowadzę je wszystkie, bo czas weryfikuje przydatność i atrakcyjność rożnych planów i pomysłów. Ogólnie tylko powiem, że miałyby one związek z informacjami raczej statycznymi na temat miast i miałyby mniej charakter społecznościowy niż np. Forum czy dział Zdjęcia.

Chciałbym, aby wprowadzane w 2010 roku ulepszenia znacznie zwiększyły popularność i oglądalność portali Miaston. Plany na 2010 rok powinny ten zamiar wspomóc, jednak internet lubi zaskakiwać i coś, co dziś wydaje się dobrym pomysłem, za rok może już tak dobre nie być.

Ulepszenia są teraz wprowadzane m.in. na Forum, Czacie na http://www.ostrowiecnr1.pl i w sposobie rejestracji użytkowników. Jak wiecie z poprzednich wpisów i rozmów z Wami w komentarzach, na Forum planuję wprowadzić ostateczną wersję nowych Zasad Forum. Pojawią się kategorie (grupy) tematów (na kształt, ale niezupełnie, albumów w dziale Zdjęcia). Rozwiążę też w pewnym stopniu problem powielanych tematów, ponieważ wiele osób chciałoby, aby tematy były bardziej unikalne. Wprowadzę też pewne zmiany związane z zakładaniem wątku, np. będzie można podczas zakładania nowego wątku zaznaczyć punkt na mapce jako dodatkowa informacja wzbogacająca treść postu rozpoczynającego wątek. Ulepszenia związane z Czatem opiszę w jednym z kolejnych wpisów.

Zmieni się sposób rejestracji nowych użytkowników. Podstawowym ulepszeniem, ale nie jedynym, będzie potwierdzanie adresu e-mail podanego przy rejestracji. Będzie też można wysyłać wiadomość do użytkownika w ramach portalu.

Planuję też dokończenie w 2010 roku działu Zdjęcia, bo może wielu z Was to zaskoczy, ale jego aktualna wersja nie ma jeszcze dodanych kilku ważnych zaplanowanych wcześniej funkcjonalności. Szczególnie chodzi o te związane z pokazywaniem zdjęć na mapie, z jeszcze lepszym docieraniem do wybranych zdjęć (wyszukiwanie, powiązane słowa kluczowe) oraz z ocenianiem zdjęć.

Na bieżąco będę wprowadzał małe poprawki i ulepszenia w istniejących działach i ogólnie całej aplikacji; np. jeszcze w styczniu lub na początku lutego 2010 pojawi się więcej tzw. przyjaznych adresów (zamiast http://www.ostrowiecnr1.pl/index.php?p=forum będzie http://www.ostrowiecnr1.pl/forum/). Czasem może pojawić się konieczność wprowadzenia jakichś poprawek nagle – wówczas takie właśnie poprawki będą priorytetowe.

Szczegóły zaplanowanych ulepszeń będę opisywał w kolejnych wpisach.

Co Twoim zdaniem trzeba lub warto jeszcze do planów na 2010 rok dodać? Z góry dziękuję za odpowiedzi w komentarzach.

Reklamy

Tagi: , , , ,

Komentarzy 5 to “Plany na 2010 rok w portalach Miaston”

 1. evik Says:

  Przeczytałam plany. Wyglądają smakowicie i zachęcająco.
  Strona to też ludzie i czasem najwspanialsza stronka może zbrzydnąć.
  Chamstwo na stronie narasta. Bardziej surowości z Twojej strony i blokowanie serwerów szalonych forumowiczów (np. na jeden dzień z upomnieniem jawnym na stronie). Myślę, że dałaby chociaż tymczasowy efekt ocieplenia stosunków. :)

 2. Wojciech Krajewski Says:

  Dzięki za pozytywne podejście do planów :) .
  Zgadzam się, że strona to też ludzie, może nawet przede wszystkim (szczególnie działy społecznościowe).
  Jeśli mówimy o, cytuję, „chamstwie”, to przy okazji po raz któryś z kolei bardzo dziękuję osobom, które szybko reagują na takie treści, dziękuję za surowość właśnie wobec takich zachowań.
  Blokowanie. Nie wiem czy to jest ogólnie wiadome, ale np. wiele IP z ostrowieckiej Vectry jest umieszczonych na czarnych listach adresów IP (nie wiem dokładnie kto i dlaczego je tam umieszcza, ale bez przyczyny nie są tam umieszczone). Czy powinno się zablokować dostęp z tych IP do np. ostrowiecnr1.pl? Możliwe, ale to utrudniłoby dostęp dla dużej części osób z Ostrowca (klientów Vectry).
  O upomnieniach pisał też kost (jest to do przemyślenia).
  Dziękuję i pozdrawiam.

 3. kost Says:

  jak na razie nic szczególnego nie zauważyłem.Mam natomiast uwagę ciągle do sposobu moderacji,a także ostatnio dodany komentarz do zdjęcia nie jest wyświetlany razem w miniaturkach po jego dodaniu.

 4. Wojciech Krajewski Says:

  Tak kost, zgadza się. Jest to związane ze zwiększoną moderacją komentarzy w dziale Zdjęcia.

 5. kost Says:

  ja ciągle uważam,że moderacja jest źle prowadzona utrudnia normalną wymianę zdań w czasie rzeczywistym..Owszem co do niektórych ostrych słów zgadzam się,ale usunięcie bądź blokada wybiórczo jednego postu traci sens całości lub obraca się przeciw pokrzywdzonemu co sam doświadczyłem…takie jest moje zdanie…reszta twoja sprawa ty prowadzisz stronę…ja widzę więcej minusów niż pozytywów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: