Witajcie na blogu!

Ostrowiecnr1.pl jest pierwszym portalem miasta, który działa na bazie aplikacji Miaston. To portal mojego rodzinnego miasta.

To dobrze. Jest coś dla mnie na tym blogu?

Jeśli trafiłeś na ten blog, to jesteś prawdopodobnie dociekliwym internautą znającym ten ostrowiecki portal od podszewki :) . Jakby nie było witam serdecznie Ciebie i Wszystkich odwiedzających tego bloga!

Witaj! A co to jest „Miaston”?

Miaston jest aplikacją webową, dzięki której może funkcjonować portal miasta takiego jak Ostrowiec Świętokrzyski, Głogów, Świdnica i innych miast o tej mniej więcej wielkości, co wymienione. Rozwijam przeważającą część aplikacji Miaston, dzięki której funkcjonują portale. Internauci natomiast dodają portalom duszę! Czy może być lepsze połączenie? :-)

Wiele osób zadaje pytania o przeszłość, teraźniejszość i przede wszystkim przyszłość Miastona. Zaglądanie na ten blog da prawdopodobnie wszystkim odpowiedź na te pytania. Ale mam nadzieję uzyskać tutaj wiele odpowiedzi także od Was! Będę Was pytał o Wasze zdanie na temat portali Waszych miast. Wierzę, że znajdziecie czas na napisanie paru zdań od siebie.

Świetny pomysł! Co dalej?

Na górze tej strony widać na zielonym tle opis bloga: „Wymiana opinii i informacji o portalu Twojego miasta” i właśnie to jeden z głównych celów tego bloga: wymiana opinii i informacji. Liczę na Wasze opinie i wsparcie w rozwijaniu portali miast oraz ich poszczególnych działów. Dzięki komentarzom, które możemy pisać pod każdym wpisem na blogu, będziemy mogli rozmawiać o przyszłym kształcie portali Waszych miast. Swoją wizję mam, ale z doświadczenia wiem, że Wasze zdanie pomaga tą wizję realizować.

Moje pierwsze pytanie do Ciebie (do Was): która część portalu Ostrowiecnr1.pl jest najgorsza, a która najlepsza i dlaczego? Dodaj szczery komentarz poniżej!

Reklamy

Tagi: , ,

Komentarzy 26 to “Witajcie na blogu!”

 1. kost Says:

  Mój stosunek znasz od dość dawna,pozostaje nie zmieniony,Dlatego zawiesiłem działalność na portalu ponieważ nie reagowałeś na moje monity.Niezmiennie pozostaje sprawa rejestracji komentowania nie zalogowanych itp itd……..

 2. Wojciech Krajewski Says:

  Witaj kost. Właśnie nie rozumiem Twojej decyzji i muszę powiedzieć, że nie do końca się z Tobą zgadzam. Wprowadziłem bardzo wiele zmian, o których mówiłeś Ty i inni. Przy rejestracji trzeba teraz podawać e-mail (tutaj zgadzam się, że to jeszcze za mało), w dziale Zdjęcia można ustawić komentowanie tylko dla osób zalogowanych i można samemu usuwać komentarze (cały dział Zdjęcia przebudowałem biorąc pod uwagę wiele sugestii Twoich i innych osób). Komentowanie zdjęć dla zalogowanych ustawiło wiele osób z bardzo dobrym skutkiem.
  Powrócę też do pytania: która część portalu jest Twoim zdaniem najlepsza?

 3. kost Says:

  to wszystko wiem,nie zauważyłem jednak nic w poprawie ,a wręcz coraz więcej chamstwa na forum.To są nie tylko moje spostrzeżenia zobacz ilu z dawnych osób odeszło lub wchodzą jako goście.Może jeszcze nie jest za późno .Może by się przydał jakiś moderator forum…niestety na mnie nie licz postanowiłem nie uczestniczyć w dalszym życiu strony…zostawiam zdjęcia zablokowane do komentowania….Jeśli zauważę poprawę może odnowię działalność.Powodzenia……

 4. Wojciech Krajewski Says:

  Na portalu jest bardzo dużo osób kulturalnych i uprzejmych. To widać i tym osobom należą się podziękowania. Portal odwiedza coraz więcej osób, co szczególnie można dostrzec na Forum (jest coraz więcej dat z żółtym tłem, z dzisiaj). Dla coraz większej ilości odwiedzających potrzebne są zmiany na forum i wprowadzę je jeszcze w grudniu 2009 (przed świętami). Będę pisał o tym na blogu, aby można było porozmawiać o tym z osobami, które będą zainteresowane.

  Wciąż czekam na Wasze zdanie, która część portalu jest wg Was jego największym atutem?

 5. kost Says:

  piszę 3 raz i ostatni .Czemu sobie wmawiasz,ze jest dużo osób tak tych samych pod różnymi nickami -gościami.Jeśli by tak było miał byś tu oddźwięk,a kto tu coś napisał.Ile zainteresowania masz blogiem.Uważasz,że rejestrowane nicki są nowymi osobami,jeżeli e-maile to tylko fikcja czy rejestracja przez podanie formy poczty jest prawidłowa.Kiedy jako np jeden osobnik może zarejestrować się wielokrotnie podając np.franek@wp.pl nick np. kormoran ten sam kormoran może być pawiem z e-mailem kazik@interia.pl lub inny jeszcze.To pierwszy błąd o którym od samego początku Cię informowałem.Zakładanie wątków głupawych uważasz za demokrację i wolność słowa,powielanie tych samych tematów uważasz za duży plus.Przebuduj formę rejestracji od nowa w sposób ,że rejestracja odbywa się przez podanie emaila i potwierdzenia przez podanie przez ciebie na dany adres linka potwierdzającego Zobaczysz ilu takich będzie,którzy to zrobią,Wprowadź moderowanie i to by tylko zarejestrowani mogli zakładać wątki.A ty ciągle tkwisz w tym,że portal się rozwija….tak w złym kierunku.”Atutem” portalu jest czat i forum….napisali by ci do których nie dotarł Twój adres blogu a wiec goście i ci z fikcyjnymi e-mailami ponieważ o nim nie wiedzą.Czy nie zadajesz sobie pytania dlaczego sapi ,jacek balon kocjusz pousuwali zdjęcia po prostu mają tego dość…To co zrobisz jest Twoją sprawą ja tylko napisałem to co o tym myślę.

 6. Wojciech Krajewski Says:

  Kost, chyba zaszła jakaś pomyłka. Ja nie tkwię, ani nie wmawiam sobie, że portal się rozwija.

  Jeśli chodzi o blog, to wysłałem maila o nim na razie do kilkudziesięciu osób, które „zamówiły” mailing dotyczący zmian zasad obowiązujących na portalu Ostrowca. Niedługo zamieszczę link do bloga na portalach. Wiem, że będą osoby, które się zaangażują. I nieistotne jest to, czy to będzie 2, 5, 10 czy 20 osób. Ważne, że powstało miejsce, w którym będzie wymiana informacji.

  Pod koniec roku opiszę na blogu, co się zmieniło w 2009 roku w aplikacji Miaston i wymienię zrealizowane pomysły.

 7. evik Says:

  Najlepszy to dział: Zdjęcia.
  Proste dodawanie zdjęć. Możliwość kontroli tego co się pod nim dzieje.
  Dla mnie rewelacja.
  Najgorszy to: Forum.
  Jeden wielki śmietnik. Bez kontroli. Bez podziału na tematy (temat o kłaczkach przeplata się z tematem o śmierci) Wątki na forum powtarzają się np.praca chyba jest jakieś dziesięć razy. Częste ,,sprzątanie” i segregacja wątków na działy, dałaby korzystniejszy i przejrzysty wizerunek strony.
  Co do wypowiedzi z gościa to myślę, że są tematy na które człowiek woli wypowiedzieć się anonimowo ze względu na obawe o swoje zdrowie i życie. Typu: świadek zdarzenia, konkrety w sprawie zabójstw.
  Czat na dzień dzisiejszy nie musi mieć większej kontroli. Umiera śmiercią naturalną. Chyba, że zostanie wskrzeszony powinien dostać ,,anioła kontrolera”

  Pozdrawiam Panów serdecznie. :)

 8. Wojciech Krajewski Says:

  Dzięki evik za komentarz o dziale Zdjęcia.
  Wypowiadanie się z gościa i z nick’a na Forum to faktycznie sprawa, której nie da się tak prosto rozwiązać, aby wszyscy byli zadowoleni. Ale dużo wskazuje na to, że sytuacja poprawi się po wprowadzeniu poprawek w grudniu.
  O czacie napiszę później.
  Pozdrawiam.

 9. jacek B Says:

  Miła inicjatywa z tym blogiem ,tyle ze uważam ze odrobinę za późno .
  Jakkolwiek!
  Powinieneś się zastanowić nad wprowadzeniem tzw Moderatorów ,myślę ze ułatwiło by odrobinę tobie pracę a strona nabrała by drugiego oddechu,którego potrzebuje !
  Myślę o galerii jak i o forum -powinieneś powołać anonimowe osoby do PILNOWANIA tych wspaniałych działów ,z czata też powinno się dać usuwać ludzika porywczego i z niecenzuralnym słownikiem .
  pozdrawiam ,zajrzę za jakiś czas zobaczyć co odpiszesz

 10. Wojciech Krajewski Says:

  OK, widzę, że czat jest dla Was ważniejszy, niż przypuszczałem. Nie jestem autorem czata, więc być może nie będę mógł wprowadzić zmian, o których piszecie, ale sprawdzę to. Czatem będę mógł się zająć nieco później.
  Moderatorzy zdjęć. W dziale Zdjęcia każdy w 100% może moderować swoje zdjęcia (dodawanie, usuwanie, edycja i moderowanie lub blokowanie komentarzy). Rozumiem Cię tak, że chciałbyś, aby w dziale Zdjęcia były lepsze zdjęcia i że przed opublikowaniem ktoś powinien je sprawdzać. Być może byłoby to dobre rozwiązanie, ale osobiście nie jestem do niego póki co przekonany.
  Moderowanie Forum. Napiszę o tym w kolejnym wpisie na blogu.
  Zdecydowanie nie popieram anonimowych moderatorów.

 11. Aneta16 Says:

  „Zgłaszanie sprzeczności postu
  z Zasadami Forum” brakuje podpunktu o powielaniu wątków.Pisała o tym evik. Chaotyczne forum, pełne chamstwa „gości”. Resztę napisał kost.

 12. Aneta16 Says:

  Jeszcze mam propozycję, aby posty wyłączone z wyświetlania mogły czytać TYLKO osoby zalogowane.

 13. kost Says:

  działające od niedawna zmiany na forum w małym stopniu zmieniają jego oblicze idą w dobrym kierunku,ale dalej zakładane są wątki prowokujące nie mające nic wspólnego z kulturalna wymiana poglądów,są to watki typy gdzie po co? np gdzie kupić łańcuch,sznurek i takie ,które naprawdę można załatwić samemu nie pytając tego na forum jak ostatni jak zerwać umowę e Vektrą,czy nie prościej iść do biura wreszcie Ostrowiec to N.York,a odpowiedzi na forum tylko zdezorientują pytającego lub wręcz nie dadzą konkretnej odpowiedzi.Uważam takie wątki za prowokujące ośmieszające nie poważne dla tego forum.Proponuje także weryfikację rejestracji w sposób jaki podałem,Twoja niechęć do tego być może spowodowana jest tym,że będzie mniejszy ruch,ale uważam,ze jakość nie ilość powinna przemawiać do rozsądku.Wszedłem i już nagonka na mnie dlaczego? że reaguje na głupotę.Powinnyście wprowadzić bany ostrzegające dla tych co łamią zasady forum.Wszystko to jest do zrobienia gdy się chce.
  Liczę,że wprowadzenie tych zmian jak najszybciej przywróci dobre zwyczaje i wyeliminuje chamskie nawyki grupę która psuje dobre imię miasta mającego fajną strone bo prawdą jest ,że jest ona od strony technicznej dobrze zrobiona,gdyby jeszcze były wprowadzone te zmiany o których wspomniałem

 14. Wojciech Krajewski Says:

  Aneta16 i kost, odpowiedziałem tutaj https://miaston.wordpress.com/2009/12/11/nowe-zasady-forum/ , ponieważ większość spraw dotyczy Forum.

 15. jacek B Says:

  Ja jeszcze raz zapytam o moderowanie galerii ze zdjęciami .
  Na obecnym etapie rozwoju strony powinna być taka opcja .

 16. Wojciech Krajewski Says:

  Jacek, dostrzegam dobrą intencję w Twojej propozycji. Teraz dział Zdjęcia jest moderowany: zatwierdzane są zdjęcia wyraźne i których treść jest, powiedzmy, właściwa (odrzucana jest erotyka, przemoc, całkowita lub bardzo duża nieczytelność itp.).

  Około lutego i marca 2007 stosowałem mocną selekcję zdjęć (tylko ostrowieckie i tylko „dobre”). Kilka osób pisało do mnie wtedy, że są niezadowolone. Dziś wiem, że mieli rację, bo nawet „słabe” zdjęcie (cokolwiek to oznacza) może być dla wielu osób istotne i zdjęcia tylko ostrowieckie to za mało.

  Ale mnie zastanawia, kto i na jakich zasadach miałby moderować zdjęcia inaczej niż teraz?

 17. jacek B Says:

  Owszem jest wiele ciekawych i wartościowych zdjęć na tym portalu ,ale dużo jest też zdjęć nienadających się do pokazywania publicznie .
  Autorzy tych ostatnich celowo zamieszczają je by wszcząć jakąś awanturę .
  lub z innych sobie znanych powodów .
  Z drugiej strony czemu nie podnieść odrobinę poziom ?
  Myślę ze było by to dobre rozwiązanie dla estetyki jak i dla kultury
  na stronie ,bynajmniej w galerii .

  Na forum już dawno nic nie napisałem ,ale wiem ze jest tam jeszcze gorzej ,ale w końcu to forum publiczne .
  pozdrawiam
  Ps przepraszam za mój ton w poprzednim zapytaniu

 18. kost Says:

  mimo upływu czasu nadal nic nie zmieniłeś w sprawie rejestracji ciągle zakładane są i tworzone nowe prowokacyjne nicki by dokuczać nie którym z forumowiczów….ostatnio pojawiło się co najmniej 5

 19. Wojciech Krajewski Says:

  Jacek, w dziale Zdjęcia na razie pozostanie moderacja taka jak obecnie (pisałem o niej w poprzednim komentarzu). Ale ogólnie dziękuję, że o tym piszesz. Temat jest do dokładniejszej analizy, ale niestety nie teraz.

  Kost, pisałem na temat rejestracji w komentarzu tutaj: https://miaston.wordpress.com/2009/12/11/nowe-zasady-forum/#comment-42.

 20. kost Says:

  Tego akurat nie musisz mi przypominać,ale zainteresowane Twoim blogiem raczej marne wynika z tego,że ludzie wolą pisać o głupotach prowokować niż poważnie dyskutować o nurtujących sprawach,po prostu dziecinada i niedojrzałość do dorosłego życia.

 21. Wojciech Krajewski Says:

  Blog jest czytany przez wiele osób. Widocznie nie każdy ma potrzebę lub z jakichś powodów nie chce się tutaj wypowiadać w komentarzach.
  Jestem zadowolony, ponieważ poruszamy tu ciągle wiele bardziej lub mniej ważnych spraw.

 22. kost Says:

  powiedziałbym ,że to raczej dialog nie blog,ciężko przyznać ci się do prawdy,robisz wybiegi jak pszedszkolak.

 23. kost Says:

  zmiana rejestracji o której informujesz w zasadzie nic nie zmiena i nadal rejestrujący nie muszą podawac prawdziwego emaila,a więc dalej istnieje możliwość zakładania wielu nicków przez jedną osobe.Chyba,że obok tej zmiany masz coś jeszcze na przykład blokowanie wypowiedzi osobnika o podejrzanym niku,który notorycznie łamie zasady regulaminu lub jakieś inne sankcje w użytkowaniu forum.W przeciwnym razie nie widzę żadnej poprawy w ukróceniu chamskich zachowań co nie których forumowiczów.Ale to Ty prowadzisz portal,ja tylko proponuję jak widze strone z mojego punktu widzenia.

 24. kost Says:

  Witam
  Ostatnio zauważyłem/nie wiem jak u innych/ zbyt powolne ładowanie się strony oraz jej częste zawieszanie to znaczy po załadowaniu chcąc przejść do innych zakładek przestaje się ładować podstrona.Ma to miejsce na wszystkich przeglądarkach ,które używam, a mają inne silniki jest to opera,Firefox,IE8…nadmieniam,że w tym samym czasie inne popularne strony ładują się bezproblemowo.
  Pozdrawiam i co z innymi zmianami.

 25. Wojciech Krajewski Says:

  Witam.
  Aby rozwiązać problem, trzeba by wyjść od pytania, jakie komunikaty wyświetlają się w przeglądarkach, gdy podstrona przestaje się ładować?
  Inne zmiany – są ciągle wprowadzane. Jeszcze w czerwcu 2010 (ewentualnie w lipcu 2010) ulepszone będzie w znacznym stopniu wyświetlanie wątku na Forum, co będzie punktem wyjścia do kolejnych usprawnień na Forum w najbliższej przyszłości.
  Pozdrawiam

 26. kost Says:

  Jeśli to będzie występować postaram się przesłać treści komunikatów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: